SHBA njofton OKB-në për tërheqjen nga marrëveshja e klimës

23:27 | 4 Gusht 2017

Administrata Trump ka lëshuar një njoftim të parë me shkrim ku bën të ditur se SHBA-të kanë ndërmend të tërhiqen nga marreveshja e Parisit për klimën.

Në njoftimin për Kombet e Bashkuara, departamenti i shtetit amerikan tha se Uashingtoni do të mbetet në procesin e bisedimeve, transmeton portali arbresh.info

Presidenti Donald Trump ka marrë kritika nga liderët e mbarë botës kur shpalli synimin për t’u tërhequr nga marrëveshja.

Ai tha se kjo marrëveshje ‘dënoi’ SHBA-të dhe u kushtoi me miliona vende pune amerikanëve./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara