Senati e ka pranuar nominimin e Gina Haspel për shefe të CIA-s

16:38 | 16 Maj 2018

Senati e ka pranuar nominimin e Gina Haspel për shefe të CIA-s

Pas dëshmisë së Gina Haspel para senatit është pranuar nominimi i saj për shefe të inteligjencës Amerikane CIA, transmeton arbresh.info.

Kjo është bërë pas shumë hetimeve në lidhje me torturimin e disa personave të dyshuar për pjesëmarrje ne sulmet e 11 shtatorit gjatë administrimit të George Bush.

Unanimisht është votuar që ajo të bëhet shefe e CIA-s me vota të të dyja palëve, republikanëve dhe demokratëve.

Gina Haspel ishte nominuar nga Presidenti Trump edhe pas skandaleve të torturave duke thënë që duhen masa ekstreme për t’u marrë me terroristët./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale