Sekretari i mbrojtjes betohet se do t’i vrasë të gjithë britanikët që e lanë vendin për të shkuar në ISIS

14:18 | 7 Dhjetorë 2017

Sekretari i mbrojtjes betohet se do t’i vrasë të gjithë britanikët që e lanë vendin për të shkuar në ISIS

Sekretari i ri i mbrojtjes Gavin Williamson e ka bërë shumë të qartë qëndrimin e Britanisë së Madhe rreth terrorizmit duke thënë “Britania do të të gjejë, dhe Britania do të të vrasë.”, transmeton arbresh.info.

Në një intervistë për Daily Mail, Williamson ka thënë që “Është mjaft e qartë, një terrorist I vdekur nuk mund të na lëndojë. Nuk besoj që një terrorist qoftë britanik apo nga ndonjë vend tjetër duhet të lejohet të kthehet. Duhet të bëjmë gjithçka që ta eliminojmë këtë kërcënim”.

Ai ka shtuar që “Ata urrejnë të gjitha ato për të cilat mbahet Britania, i u rrejnë vlerat tona dhe janë kërcënim për demokracinë”./arbersh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale