Sekretari gjeneral i OKB-së ka mbajtur takim në Korenë e Veriut

08:36 | 7 Dhjetorë 2017

Sekretari gjeneral i BE-së ka mbajtur takim në Korenë e Veriut

Sekretari gjeneral i BE-së, Affairs Jeffrey Feltman është takuar me ministrin e jashtëm të Koresë së Veriut Ri Yong-ho, në takimin e parë të përfaqësuesit të Be-së në Korenë e Veriut që nga 2010-a, shkruan rt, transmeton arbresh.info.

Affairs Jeffrey Feltman ka diskutuar aferat e BE-së me Korenë e veriut dhe çështje të tjera me interes ë përbashkët.

Vizita do të zgjatë 4 ditë dhe kjo është veç dita e dytë.

Korea e Veriut është ankuar për ushtrimet ushtarake në kufij të vendit nga SHBA në bashkëpunim me Japoninë dhe Korenë e Jugut./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale