Rusia i thotë Iranit se është e gatshme të luftojë terrorizmin

14:09 | 22 Shtator 2018

Presidenti rus Vladimir Putin shprehu ngushëllimet për presidentin iranian të shtunën, pas sulmit mbi paradën ushtarake iraniane, duke thënë se Moska ishte gati të shtonte përpjekjet e përbashkëta në luftën kundër terrorizmit, citon RIA të ketë thënë Kremlini.-përcjell arbresh.info

Sulmuesit gjuajtën në një stacion të shikimit në paradën në Iranin jugperëndimor të shtunën dhe vranë 24 vetë, gjysma e tyre anëtarë të Gardës Revolucionare, njoftuan agjencitë shtetërore të lajmeve, në një nga sulmet më të këqija ndonjëherë në forcën elitare./Arbresh.info

Lajmet më të lexuara