Rusia i përgjigjet sulmeve ajrore perëndimore, dërgon më shumë armatim në Siri

01:48 | 16 Prill 2018

Një anije luftarake ruse është fotografuar të dielën përderisa po kalonte në ngushticën e Bosforit, raporto Yoruk Isik i Observerit në Bosfor.

Sipas tij, anija ruse ishte në rrugën drejt Portit të Tartousit në Sirinë perëndimore, transmeton portali arbresh.info

Isiku shtoi se anija mbante pajisje të rënda, duke përfshirë bartësin e blinduar të BTR 80, kamionët e Ural 4320, ambulancat dhe kamionët Kamaz.

Anija luftarake është nisur drejt Sirisë 24 orë pas sulmeve ajrore të kryera nga SHBA-të, Rusia dhe Franca./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale