Rusia akuzon Britaninë për “gjueti shtrigash” ndaj Vladimir Putinit | arbresh.info
vladimir-putin

Rusia akuzon Britaninë për “gjueti shtrigash” ndaj Vladimir Putinit

Rusia ka akuzuar Britaninë për përgatitje të “gjuetisë së shtrigave” kundër presidentit Vladimir Putin.

Ambasada në Londër ka thënë që qeveria është duke panikuar dhe po bën përpjekje për të futur cifla mes presidentit të zgjedhur Donald Trump dhe Moskës, transmeton portali arbresh.info.

Sulmi erdhi pasi Sekretari i Jashtëm Boris Johnson tha se Rusia ‘po përdor të gjitha llojet e truqeve të ndyra’./Arbresh.info
Leave a Reply