Rritet numri i rasteve me COVID-19 në Ukrainë dhe Republikën Çeke

09:46 | 17 Shtator 2020

Numri i rasteve pozitive me koronavirus në Ukrainë dhe në Republikën Çeke është duke u rritur çdo ditë.

Arbresh.info transmeton se Ukraina ka raportuar 3,584 raste pozitive brenda 24 orëve duke rritur numrin e përgjithshëm në 166,244 të infektuar dhe 3,400 viktima.

Republika Ceke për herë të parë ka shënuar 2,139 raste pozitive brenda një dite, shkruan Reuters./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara