Rrëzohet ura italiane, vetëm një i lënduar

20:44 | 8 Prill 2020

Një person është lënduar pasi ura në Aulla u shemb në veri të Italisë, por mund të shkonte më keq.

Raportimet thonë se ishin dy furgonë në tranzit kur ura krisi në disa seksione dhe ra në shtratin e lumit Magra, transmeton portali arbresh.info.

Një person është dërguar në spital me helikopter me lëndime të lehta, kurse individi i dytë shpëtoi i pa lëndime nga automjeti i tij.

Të dy furgonët mbetën në rrugën e rrëzuar.

“Në kohë normale, është një urë shumë e ngarkuar”, thotë Policia.

“Ura u shemb në vetvete”, tha kryetari i Komunës Aulla, Roberto Valentini, i cili kreu një inspektim në vend.

Banorët në qytetin e afërt Caprigliola thanë se dëgjuan një “ulërimë” dhe tingëllon “si gurë në rënie” rreth orës 10.30 të mëngjesit të së mërkurës.

Rënia gjithashtu besohet të ketë dëmtuar një tubacion gazi, dhe banorët kishin raportuar një rrjedhje. Një zëdhënës i kompanisë për Italgas tha se shërbimet e tyre të urgjencës kishin vepruar menjëherë për të bllokuar derdhjen./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara