Rrëzohet aeroplani me 100 pasagjerë në Pakistan

13:29 | 22 Maj 2020

Një aeroplan i Pakistanit është rrëzuar në qytetin Karachi nga fluturimi nga Lahore, thonë zyrtarët e aviacionit.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, avioni i cili u raportua se barte afër 100 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah.

Fotografitë e shpërndara në mediet sociale tregojnë tymin nga vendi i përplasjes, e cila njëherit është zonë banimi.

Ndërkaq bëhet e ditur se shërbimet e urgjencës kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

“Avioni u rrëzua në Karachi. Ne po mundohemi të konfirmojmë numrin e udhëtarëve, por fillimisht janë 99 pasagjerë dhe tetë anëtarë të ekuipazhit”, ka thënë zëdhënësi i autoritetit të aviacionit në vend, Abdul Satta Khokhar.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara