Publikohen nominimet e “Globit të Artë” për vitin 2019

14:44 | 6 Dhjetor 2018

Sezoni i shpërblimeve është gati të nisë me shpalljen e grupit më të fundit të nominimeve për Globin e Artë.

Filmat dhe shfaqjet televizive që garojnë për sukses në ceremoninë vjetore të çmimeve do të njoftohen sot me 6 dhjetor nga Terry Crews, Leslie Mann, Christian Slater dhe ylli i Walking Dead, Danai Gurira, e cila këtë vit fitoi në rolin e saj në Black Panther. Presin të shohin A star Is Born, Roma dhe The Favourite, në garë për trofeun e filmit.-përcjell arbresh.info

Kjo nuk është e gjitha: Shoqata e Shtypit të Jashtëm të Hollivudit (HFPA), që drejton ngjarjen, po ngre gjithashtu një “shpallje të madhe” që do të zbulohet gjatë konferencës për shtyp që do të zhvillohet në Los Anxhelos në ora 13:00./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara