Problem me linjën e gazit, shkaktohen 50 eksplodime nëpër shtëpitë në Boston

00:50 | 14 Shtatorë 2018

Zyrtarët në Massachusetts thonë se të paktën 50 zjarre janë raportuar në Laërence, Andover dhe North Andover pas problemeve me sistemin e gazit natyror.

Shefi i zjarrit Michael Mansfield tha se 25 deri në 30 zjarre aktive ishin në zhvillim e sipër në Andover dhe të paktën 18 në Laërence. Zyrtarët po u bëjnë thirrje banorëve të largohen nga shtëpitë e tyre, shkruan Daily Mail, transmeton portali arbresh.info

“Janë dëgjuar 50 eksplodime dhe e tërë kjo ka ndodhur për shkak të gazit”, tha  Edëard Guy, zëdhënës i Departamentit të Policisë Andove.

Policia e Shtetit të Massachussetts thotë se ushtarët po i përgjigjen zonës për të ndihmuar në sigurimin e zonave pas “shpërthimeve të shumta të dyshuara të gazit”.

Ende nuk është bërë e ditur nëse ndonjë person është lënduar./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara