Presidenti francez do t’i shesë Indisë nëndetëse dhe aeroplanë ushtarakë

09:12 | 13 Mars 2018

Presidenti francez do t’i shesë Indisë nëndetëse dhe aeroplanë ushtarakë

Presidenti francez Macron ka thënë që shpreson t’i shesë disa nëndetëse dhe aeroplanë ushtarakë, transmeton arbresh.info.

Në një konferencë Macron ka thënë që Franca dhe India do të vazhdojnë me marrëveshjet që janë nënshkruar.

Macron I është rëferuar blerjes së fundit në vitin 2005 deri në 2016 ku India kishte blerë deri në 36 aeroplanë ushtarakë.

Macron ka bërë të ditur lajmin gjatë një vizite tri ditore në Indi, ku ka pasur mundësinë të flasë me kryeministrin e Indisë Narendra Modi./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale