Presidenti Erdogan ka filluar vizitën dy ditore në Greqi

11:11 | 7 Dhjetor 2017

Presidenti Erdogan ka filluar vizitën dy ditore në Greqi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan është bërë presidenti i parë turk që e viziton Greqinë qe nga viti 1952, shkruan The Guardian, transmeton arbresh.info.

Skuadra që po e siguron presidentin Erdogan ka 200 pjesëtarë të sigurimit dhe 2,800 oficerë që kanë rrethuar zonën.

Ministri grek i rendit Nikos Toskas ka thënë që janë marrë masat që vizita e Erdogan të shkojë mirë.

Qëllimi i vizitës është forcimi I marrëdhënieve mes dy vendeve./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale