Presidenti amerikan takon Mbretëreshën Elizabeth

21:20 | 3 Dhjetor 2019

Donald dhe Melania Trump kanë arritur në Buckingham Palaca gjatë mbrëmjes për një pritje të organizuar nga Mbretëresha dhe ku merr pjesë edhe Dukesha e Kembrixhit.

Presidenti amerikan dhe Zonja e Parë pinë çaj me Princin Charles dhe Camilla në Clarence House para se të arrinin në Pallatin Buckingham në mes të sigurisë së madhe, transmeton portali arbresh.info.

Udhëheqës të tjerë botërorë në Pallatin Buckingham në pritje të përfshirë Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan dhe gruaja e tij Emine, Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel dhe Kryeministri i Holandës Mark Rutte.

Kjo ndejë është mbajtur para samitit të NATO’s ku edhe kjo është arsyeja e mbledhjes së liderëve botërorë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara