Plani i  Ivanka Trump për ta rritur ekonominë

21:57 | 12 Mars 2018

Vajza e parë dhe filantropistia Ivanka Trump, përmes një postimi në profilin e saj në Twitter ka thënë që rregulloret e panevojshme zvogëlojnë rritjen e konomoke të vendit, shkruan arbresh.info.

Ajo ka thënë që hapi i par është rindërtimi i infrastrukturës së vendit.

Ajo ka shtuar që ky nuk është veç plani i saj por plani i të gjithë këtij administrimi.

“Rindërtimi i infrastrukturës dhe eliminimi i rregulloreve të panevojshme do ta rrisë ekonominë e vendit. Ky administrim po punon në mënyrë të pandalshme që t’u ndihmojë amerikanëve dhe bizneseve amerikane për të arritur potencialin maksimal” ka shkruar Ivanka Trump në Twitter./Arbesh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara