Përplasen kamioni dhe autobusi në Sllovaki, 13 të vdekur

09:05 | 14 Nëntor 2019

Ka ndodhur një përplasje mes kamionit dhe autobusit të pasagjerëve, ku si pasojë 13 persona mbetën të vdekur e shumë të tjerë të lënduar.

Aksidenti ndodhi në afërsi të qytetit Nitra, 90 km në lindje të kryeqytetit Bratislava, transmeton portali arbresh.info.

Rreth 20 persona kanë pësuar lëndime, kurse thuhet se numri i viktimave mund të rritet, sipas shërbimeve të shpëtimit.

Policia tha se disa njerëz mbetën të bllokuar në autobus.

Asnjë detaj nuk ishte në dispozicion menjëherë për viktimat, cila kompani drejtonte autobusin ose çfarë mund të ketë shkaktuar aksidentin.

Policia postoi fotografi të vendit të aksidentit në Facebook, ku autobusi mund të shihet i përmbysur në anën e rrugës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara