Përmes fotove: Koronavirusi përhapet përtej kufijve të Kinës

08:41 | 27 Shkurt 2020

Për herë të parë, numri i infektimeve me koronavirusin e ri COVID-19 jashtë Kinës ka tejkaluar ato brenda vendit.

Italia është vendi më i prekur në Evropë, transmeton portali arbresh.info.

Greqia e Brazili kanë konfirmuar rastet e para të mërkurën, një ditë pasi u përhap në Zvicër, Austri, Kroaci dhe në Spanjë.

Maska përzihen me maska ​​sanitare në ditën e fundit të Karnavalit të Venecias, pasi autoritetet vendosën ta shkurtojnë atë me dy ditë Luigi Costantini / AP Photo
Një grua me një maskë mbrojtëse për fytyrën ecën nëpër Piazza del Duomo, përpara Duomo, në Milano qendrore. Andreas SOLARO / AFP
Oficerët e policisë të veshur me maska ​​qëndrojnë përpara hotelit H10 Costa Adeje Palace në La Caleta, në ishullin Kanarie të Tenerife. STR / AP Photo
Mundësit Sumo të veshur me maska ​​mbërrijnë në stacionin hekurudhor Shin Osaka në Osaka, Japoni perëndimore. Kyodo News përmes AP
Një punëtor mjekësor i veshur me veshje mbrojtëse pushon ndërsa pret ambulancat që mbajnë pacientë të infektuar me koronavirusin COVID-19 në një hyrje të një spitali në Daegu, Koreja e Jugut.YONHAP / AFP
Punëtorët e veshur me ingranazhe mbrojtëse spërkatëse si masa paraprake kundër koronavirusit në Gjykatën e Qarkut Gwangju në Gwangju, Koreja e Jugut.Park Chul-hong / Yonhap përmes AP
Masat parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit COVID-19, në Asamblenë Kombëtare në Seul. Koreja e Jugut. YONHAP/AFP
Pelegrinët shiitë veshin maska ​​jashtë faltores së Imam Aliut në Najaf, Irak. Anmar Khalil/AP Photo
Një punëtor dezinfekton një autobus publik kundër koronavirusit në Teheran, Iran.Ebrahim Noroozi/AP Photo
Ushtrim trajnimi për përgjigjen koronavirus në qytetin qendror izraelit Kiryat Ono. JACK GUEZ/AFP

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara