Përleshjet e dhunshme në Gaza përmes fotografive

14:59 | 15 Maj 2018

Të paktën 55 palestinezë janë vrarë dhe më shumë se 2,000 të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin Gazë-Izrael gjatë protestave kundër hapjes së ambasadës amerikane në Jerusalem, transmeton portali arbresh.info.

Palestinezët të cilët po shënon Nakban, apo ditën e katastrofës, kur u detyruan të largohen nga fshatrat e tyre për shkak të luftës që çoi në krijimin e shtetit të Izraelit më 1948./arbresh.info/

Më poshtë keni disa foto nga përleshjet e djeshme:

Shpërndaje në rrjete sociale