Pamje të reja nga protesta në Britaninë e Madhe

17:17 | 6 Qershor 2020

Pamje të reja nga protesta në Britani, për vdekjen e një afrikano-amerikani në duart e policisë, janë publikuar në rrjete sociale.

Në qendër të Londrës, policia duhej të mbyllte rrugët rreth sheshit të Parlamentit ndërsa protestuesit u mblodhën në kundërshtim me thirrjen e Sekretarit të Shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar Matt Hancock për qytetarët që të shmangin tubimet masive dhe mirëmbajtjen e rregullave të distancimit social.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara