Pamje nga i ftohti në Amerikë

13:36 | 10 Shkurt 2019

Kur vjen dimri të gjithë emocionohemi për festat dhe borën që pritet të bjerë.

Gjithsesi, në disa raste pak borë mund të kthehet në një katastrofë të vërtetë dhe pikërisht kjo ndodhi në SHBA-të, një pjesë e të cilave u godit nga një vorbull polare.

Si pasojë e rrymave të ftohta temperaturat në disa zona zbritën deri në -40 gradë Celsius. E ashtuquajtura Vorbulla Polare goditi disa zona të SHBA-ve më 30 janar dhe la mbrapa pasoja në shtëpitë e të gjithëve.

Kështu, ne po ju sjellim disa foto që tregojnë fenomenet e pazakonta që kanë ndodhur si pasojë e të ftohtit ekstrem në zonat e goditura.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara