Pamje amatore të momentit të shtënies me armë në Gjermani

22:31 | 9 Tetor 2019

Ka dalë një video amatore që tregon momentin kur një person i armatosur hap zjarr në qytetin e Halle në lindje të Gjermanisë.

Pamjet tregojnë një person të veshur me veshje ushtarake dhe helmetë, duke dalë nga makina dhe qëlluar disa herë, duke ndaluar ta rimbushë sërish, transmeton portali arbresh.info.

Dy persona u vranë në të shtënat, që ndodhi në Yom Kippur – dita më e shenjtë e vitit në Judaizëm kur hebrenjtë agjërojnë për 25 orë duke kërkuar shlyerjen e mëkateve./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara