Palestinezët bëjnë thirrje për grevë të përgjithshme

00:23 | 7 Dhjetor 2017

Një grevë e përgjithshme është thirrur nga të gjitha grupet palestineze,  e cila pritet të mbahet në shenjë proteste kundër Presidentit Donald Trump pas njohjës së Jeruslamit si kryeqytet i Izraelit.

Ministria palestineze e arsimit deklaroi një ditë pushimi dhe u kërkoi mësuesve, si dhe nxënësve të shkollave të mesme dhe universiteteve të marrin pjesë në tubimet e planifikuara në Bregun Perëndimor të okupuar izraelit, Rripin e Gazës dhe zonat palestineze në Jerusalem, shkruan rt, transmeton portali arbresh.info

Palestinëzët në shenjë proteste kanë ndalur dritat e Krishtlindjeve në vendin tradicional të Jezuit në Bethlehem./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale