OKB dërgon 32 maune me ndihma në Siri

15:52 | 12 Qershor 2019

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) kanë dërguar 32 maune me ndihma humanitare për popullin në Siri, raporton Anadolu Agency (AA).

Maunet me ndihma kanë kaluar përmes vendkalimit kufitar Cilvegozu, në distriktin Reyhanli, në provincën turke Hatay.

Ndihma është dedikuar për popullin në Idlib dhe periferinë e tij.

Kujtojmë se OKB-ja dje dërgoi 33 maunë me ndihma.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara