OBSH: Ne duhet të përgatitemi për një valë të dytë të virusit

09:55 | 29 Maj 2020

Organizata Botërore Shëndetësore ka paralajmëruar se duhet të kemi kujdes pasi virusi nuk është “zhdukur përgjithmonë” dhe lëvizjet e lira të njerëzve rrezikojnë të sjellin edhe një valë të dytë të virusit.

Dr. David Nabarro ka thënë për BBC se me lehtësimin e masave të kufizimit, njerëzit duhet të vazhdojnë të ruajnë distancën sociale sa më shumë që munden dhe të izolohen menjëherë sapo të ndjehen të sëmurë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara