Nuk ka fat Elon Musk, i shpërthen raketa e SpaceX

11:11 | 30 Maj 2020

SpaceX nuk po ka fat këtë javë, hera e parë ishte anulimi i nisjes së Falcon 9 dhe tani shpërthimi i prototipit të raketës Starship.

Prototipi me numrin serik katër u zhduk në një  top zjarri në Boca Chica të Teksasit pak pasi u ndez motori për testin e presionit, transmeton portali arbresh.info.

Dështimi vjen ditë pasi SpaceX duhej të abortonte shpërthimin e raketës së tyre Falcon 9, në atë që do të kishte qenë lëshimi i parë i drejtuar nga toka amerikane në nëntë vjet.

Kjo nisje tani është planifikuar për nesër./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara