Norvegjia regjistron rastin e parë të prekur me koronavirus

21:23 | 26 Shkurt 2020

Norvegjia është bërë vendi i fundit evropian që regjistroi një rast të koronavirusit.

Agjencia e shëndetit publik në vend ka konfirmuar lajmin, transmeton portal arbresh.info

Lexo edhe: Zëvendësministri iranian që u infektua me koronavirus, mban fjalim brenda karantinës

Personi i prekur me koronavirus ishte kthyer nga Kina dhe tanimë është izoluar në shtëpi.

Sipas asgjensisë së shëndetësisë në Norvegji, personi nuk ka gjasa që të ketë infektuar edhe persona të tjerë./arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara