Nobelisti rus: Jo çdokush duhet të ketë akses në internet

10:22 | 13 Shkurt 2018

Nobelisti rus dhe deputeti komunist në parlamentin rus Zhores Alferov ka kërkuar kufizime të aksesit në internet, transmeton arbesh.info.

Ai ka thënë aksesi i pa limituar në internet mund t’I dëmtojë njerëzit dhe t’i shtyjë drejt problemeve mendore.

“Interneti duhet të ketë limite he nuk duhet të ketë çdokush akses të pa limituar” ka thënë ai për gazetat ruse.

Ai ka shpjeguar që një akses I pa limituar ndikon në sjelljet e njerëzve dhe thyen konditat e tradicionale të sjelljes.

Ai ka shtuar disa statistika duke treguar numrin e njerëzve me depresion e me probleme me vetëbesimin si shkak I internetit./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale