Një tërmet i fuqishëm godet Meksikën

11:57 | 23 Prill 2019

Një tërmet prej 5,4 ballë sipas shkallës së Riterit goditi Meksikën, transmeton Anadolu Agency (AA).

Qendra amerikane për studime gjeologjike (USGS) njoftoi se epiqendra e tërmetit u regjistrua 9 kilometra në juglindje të Cuajinicuilapes.

Tërmeti u regjistrua në thellësi prej 21 kilometrash dhe u ndje edhe në kryeqytetin Meksiko.

Akoma nuk ka informacione për viktima eventuale në njerëz.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara