Një person rrahet për vdekje për keqtrajtim të lopëve

13:20 | 21 Korrik 2018

Policia ka deklaruar se një burrë musliman është rrahur për vdekje nga turma në Indi, pas akuzave për kontrabandë të lopëve, përkundër thirrjeve nga gjykata më e lartë e shtetit për të ndërmarrë hapa të menjëhershëm për ndalimin e këtij akti vdekjeprurës.

Policia tha se turma ka parë dy persona duke mbajtur dy lopë gjatë mesnatës në një zonë malore dhe janë parë duke i rrahur me shkop.

Njëri nga personat ka ikur ndërsa tjetri është dërguar në spital i vdekur. Lopët konsiderohen të shenjta në Indi, ndërkaq sulmet nda muslimanëve janë shtuar.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara