Netanyahu mohon se Izraeli ka spiunuar Shtëpinë e Bardhë

20:02 | 12 Shtator 2019

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka mohuar kategorikisht raportimet që vendi i tij ka spiunuar Shtetet e Bashkuara.

Një artikull nga Politico citon tre ish zyrtarë të lartë amerikanë të cilët thonë se Izraeli është prapa mjeteve përgjuese të gjetura në afërsi të Shtëpisë së Bardhë, transmeton portali arbresh.info.

Por një deklaratë nga zyra e z. Netanyahu thoshte se kjo ishte “një gënjeshtër e dukshme”.

“Ekziston një angazhim i gjatë dhe një direktivë nga qeveria izraelite të mos përfshihet në ndonjë operacion inteligjence në SHBA”.

Izraeli është disa ditë larg nga zgjedhjet e përgjithshme, me zotin Netanyahu që po lufton për të mbajtur pozitën e tij./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara