79-vjeçarja po përgatitet për të dhënë provimin e klasës së 8

16:54 | 31 Maj 2020

Në moshën 40 vjeç Tullia Vaccari nga Italia mësoi të ngiste biçikletën. Një vit më vonë ajo mori dhe patentën e makinës. Por ajo gjatë gjithë jetës ka patur edhe ambicje të tjera e cila është përpjekur që t’i realizojë.

Ajo tani është në përfundim të klasës së 8 dhe po përgatitet të japë provimet në qershor.

“Studimi është si dielli, më bën të ndihem mirë”, thotë ajo duke e gëdhirë natën mbi libra. Ajo lodhet duke studiuar deri në në orët e para të mëngjesit, por përtej lodhjes ajo ndjen një gëzim dhe kënaqësi të madhe.

“Tani më në fund ndjehem sikur jam bërë një person tamam”, shprehet ajo.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara