Murgesha kolumbiane e kidnapuar nga Al-Kaida i bën thirrje Papa Françeskut të ndihmojë lirimin e saj

23:41 | 30 Janar 2018

Grupi terrorist i Al-Kaidës kanë publikuar një video të një murgeshe kolumbiane që kërkon nga Ati i Shenjtë të ndihmojë në lirimin e saj, pasi ajo po bëhet peng gati për një vit.

SITE Intelligence Group, i cili monitoron faqet e internetit të xhihadit, ka theksuar se videoja është lëshuar të hënën nga një grup islamik me bazë në Mali, transmeton portali arbresh.info

“Unë kërkoj nga ju të më ndihmoni për lirinë time dhe të bëni të pamundurën për mua”, thotë murgesha.

Ajo është kapur pranë kufirit me Burkina Faso dhe është mbajtur që nga data 7 shkurt 2017.

Xhihadistët kanë theksuar se ajo është kidnapuar për shkak të besimit të saj të krishterë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara