Mot i keq në Zvicër, anulohen disa fluturime

21:02 | 7 Korrik 2019

Për shkak të motit të keq dhe shumë turbulencave, në Zvicër janë anuluar disa fluturime.

Gazeta “20 minuta” ka njoftuar se një stuhi e madhe ka përfshirë Zvicrën të shtunën në mbrëmje.

Nga kjo stuhi disa persona janë lënduar, ndërsa në anën tjetër ka pasur edhe dëme materiale.

Stuhia ka vazhduar edhe gjatë natës.

Në lidhje me këtë rast janë anuluar disa fluturime, përfshirë edhe gjatë ditës së sotme.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara