Mogherini: Zgjidhja reale, Jerusalemi kryeqytet i të dyjave

12:46 | 7 Dhjetorë 2017

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë, Federica Mogherini, thotë se zgjidhja reale për konfliktin ndërmjet Izraelit dhe Palestinës është me Jerusalemin si kryeqytet të dyjave, shkruan arbresh.info.

“ Ne kemi nevojë për një angazhim edhe më të fortë për paqen,” është shprehur Mogherini në një konferencë për medie në Bruksel.

Sipas saj, prioritare tani gjithashtu është, që të gjithë aktorët relevantë të shmangin eskalimin e mëtejshëm./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale