Microsoft do të mbyllë gati të gjitha dyqanet

07:25 | 27 Qershor 2020

Microsoft do të mbyllë gati të gjitha dyqanet, bën të ditur kjo kompani.

Dyqanet fizike që janë pothuajse në tërë botën do të mbylle dhe stafi që ka punuar në to do të punojë nga shtëpia apo në ndërtesat e korporatës së Microsoftit, transmeton portali arbresh.info.

Kompania ka hapur dyqanin e parë modern të shitjes në 20009, në kohën e lansimit të Windows 7.

Që nga atëherë, kanë hapur më shumë se 100 dyqane, duke i përdorur ato jo vetëm për të shitur produkte, pro si mënyra për të promovuar softuerë dhe harduerë.

Ajo ofroi mundësinë për të marrë ndihmë me produktet e Microsoft, në një mënyrë të ngjashme me Genius Bar të Apple Store. Dyqanet gjithashtu do të lejonin njerëzit të luanin në Xboxes ndërsa prisnin./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara