Merkel shpreson t’i nisë bisedimet rreth tarifave amerikane

08:11 | 13 Mars 2018

Merkel shpreson t’i nisë bisedimet rreth tarifave amerikane

Kancelaria e Gjermanisë Merkel ka thënë që Evropa duhet të jetë gati tarifave të rritura në 10 dhe 25 % për çelik dhe bakër, transmeton arbresh.info.

“Nëse ky veprim I njëanshëm nuk mund të evitohet, Evropës I duhet të gjejë një përgjigje rreth kësaj çështjeje. Por së pari unë jam e fokusuar në bisedime, dhe do të ketë mundësi të mjaftueshme për ta.” Ka thënë Merkel gjatë një konference në Berlin.

Ky lajm, rreth rritjes së tarifave ishte bërë I ditur javën e kaluar nga Shtëpia e Bardhë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale