Meksikë, lajmërohet rasti i dytë me koronavirus

22:58 | 28 Shkurt 2020

Ministria e Shëndetësisë së Meksikës ka “konfirmuar rastin e dytë me koronavirus në vend, të parin në kryeqytet dhe të dytin në Sinaloa,” tha qeveria e Meksikës të premten.

Pacienti, i cili nuk do të dërgohet në spital deri sa gjendja e tij të përkeqësohet, është izoluar në një dhomë hoteli, tha sekretarja e shëndetit të Sinaloas, Dr. Efren Encina Torres shkruan arbresh.info

Sekretari i Shëndetit meksikan Jorge Alcocer Varela iu drejtua autoriteteve të Sinaloas qe pacienti kishte udhëtuar në Itali më 15 shkurt dhe kishte arritur në Meksikë më 22 shkurt. Pesë ditë më vonë, pacienti arriti në aeroportin Culiacan në Sinaloa nga Meksika.

Pacienti i cili ishte së bashku me një person tjetër janë izoluar dhe janë nën kontrolle të vazhdueshme, tha Dr. Encina Torres./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara