Mbretëresha e Anglisë feston 70 vjetorin e martesës

09:28 | 21 Nëntor 2017

Mbretëresha e Anglisë feston 70 vjetorin e martesës

Mbretëresha e Anglisë, Elizabeta II ka festuar 70 vjetorin e martesës me princin Philip, transmeton arbresh.info

Festa është organizuar në kështjellën Windsor.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është varësja e Dudeshës së Kembrigjit.

Varësja është pjesë e thesarit mbretëror dhe është martuar edhe nga Elizabeta II edhe nga princesha e ndjerë Diana./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara