Marrëveshja për klimën, Shtëpia e Bardhë: Ne s’jemi pjesë e saj

20:48 | 1 Qershor 2017

“Shtetet e Bashkuara nuk janë pjesë e marrëveshjes së Parisit”, tha këshilltari i politikës për energji në Shtëpinë e Bardhë, Michael Catanzaro.

Trump, tha Catanzaro, “do të jetë i hapur për dhe do të kërkojë menjëherë një marrëveshje më të mirë”, raporton Daily Beast, transmeton portali arbresh.info

“Ne do të inicojmë procesim, i cili pritet të zgjatë katër vite dhe do t’ia bëjmë të qartë botës se nuk qëndrojmë pas marrëveshjen me të cilën ka rënë dakork administrata e mëparshme”, ka shtuar ai./Arbresh.info

Lajmet më të lexuara