Liverpul planifikon mbylljen dy javore të shkollave

13:55 | 15 Tetor 2020

Shkollat në Liverpul mund të mbyllen për dy javë si ndihmë për të ngadalësuar rritjen numrin e të infektuarve nga koronavirusi.

Kryebashkiaku i Liverpul, Joe Anderson ka thënë se mësuesit janë nën një presion shumë të madh pasi 20,000 nxënës dhe 1,300 mësues qenë të izoluar, transmeton arbresh.info

Plani parasheh që fëmijët të mësojnë nga shtëpia gjatë javës së dytë.

Liverpul ka shkallën më të lartë të të infektuarve në Angli me 2,566 për 100,000 banorë, shkruan BBC./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara