Lajmi i fundit: Makina godet turmën e njerëzve jashtë një lokali

11:57 | 14 Shtatorë 2018

Shoferi i makinës thirri me zë të lartë “AlAllahu Akbar” (Zoti është i madh) pasi goditi një grup njerëzish jashtë një lokali bë Francë këtë mëngjes.

Së paku dy persona kanë mbetur të lënduar pasi një Peugeot e bardhë ka lëvizur me shpejtësi në drejtimin e tyre këtë mëngjes.

Shoferi, 32, ishte arrestuar në vendin e ngjarjes nga policia pasi ka tentuar të ikte.

Dëshmitarët raportojnë se shoferi kishte thënë me zë të lartë një frazë fetare gjatë aksidentit.

Incidenti ndodhi jashtë ndërtesës të quajtur L’instat T rreth orës 1:15am

Franca është cak i shumë sulmeve terroriste viteve të fundit. Në vitin 2016 një kamion u përplas me turmën e njerëzve duke lënë 87 të vdekur dhe 434 të lënduar në Nice./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara