Korea e Veriut ka paralajmëruar fillimin e luftës me SHBA-në, për shkak të provokimeve ushtarake

10:05 | 7 Dhjetor 2017

Korea e Veriut ka paralajmëruar fillimin e luftës me SHBA-në, për shkak të provokimeve ushtarake

Ushtrimet ushtarake të SHBA-ve afër territorit të Koresë së Veriut kanë nxitur ministrin e jashtëm që të paralajmërojë fillimin e luftës më SHBA-në, shkruan independent, transmeton arbresh.info.

“Pyetja e tanishme është se kur do të fillojë lufta” ka thënë një oficer o lart në Korenë e Veriut.

Ai ka shtuar duke thënë “Ne nuk duam luftë, por as nuk do të fshihemi nga ajo.”

Tensionet mes Koresë së Veriut dhe SHBA-ve veç kanë filluar të rriten që kur Presidenti amerikan Trump e ka quajtur liderin suprem të Koresë së Veriut “Njeriu i vogël i raketave” në samitin e G20-ës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale