Korea e veriut i ka bërë ftesë presidentit të Koresë së Jugut

08:39 | 13 Shkurt 2018

Këtë herë gjatë Lojërave Olimpike Dimërore, motra e liderit suprem të Koresë së Veriut, Kim Yo Jong ka dalë në skenë dhe e ka ftuar presidentin e Koresë së Jugut që të shkojë në Korenë e Veriut dhe të takohet me vëllain e saj, transmeton arbersh.info.

Ajo ka shkuar për vizitë gjatë hapjes së Lojërave Olimpike në Seul.

Ajo është bërë anëtarja e parë e familjes udhëheqëse që ka bërë vizita zyrtare në ndonjë vend tjetër./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale