Kërkohet dorëheqja e presidentit të Afrikës së Jugut

08:56 | 13 Shkurt 2018

 Kongresi nacional në Afrikën e Jugut k kërkuar zyrtarisht dorëheqjen e presidentit, transmeton arbresh.info.

Kërkohet dorëheqja e presidentit të Afrikës së Jugut

Ata kishin bërë këtë kërkesë edhe më herët por Zuma ka refuzuar.

Jacob Zuma, ka qenë në krye të vendit që nga viti 2009.

Ai është akuzuar për korrupsion dhe shpërdorim të detyrës zyrtare./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale