Kërcenohen me bombë muzetë e hebrenjëve në Londër dhe Sidnej

21:26 | 28 Shkurt 2017

Muzetë hebraikë në Londër dhe Sidnej janë evakuuar për shkak të kërcenimeve me bombë që janë bërë përmes telefonit.

Kërcenimet kanë ardhur pikërisht në kohën kur janë kërcënuar edhe rreth 30 qendra të komunitetit hebre në Shtetet e Bashkuara, transmeton portali arbresh.info.

Londra mori kërcënime të hënën, ndërsa muzeu në Sidnej është kërcënuar një ditë më pas.  Rreth 100 njerëz, duke përfshi gra dhe fëmijë janë evakuuar nga zonat përreth, ndërsa stafi i muzeut është lejuar që të kthehet në punë pas gati 3 orëve.

Policia ka filluar hetimet rreth kërcënimeve./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara