ISIS bën thirrje për vrasjen e djalit të vogël të Trumpit

23:03 | 21 Nëntor 2017

Fanatikët e ISIS-it kanë bërë thirrje për vrasjen e djalit 11-vjeçar të presidentit amerikan, Barron Trump.

Mesazhi është postuar në kanalin e mesazheve të koduara Telegram, sipas Institutit të Kërkimit Mediatik në Lindjen e Mesme, transmeton portali arbresh.info

Përdoruesi i referohej Barronit si “i biri i mushkës së Amerikës”, dhe shpërndau pamje të Google Maps të shkollës që ai ndjek në Uashington DC.

Shtëpia e Bardhë nuk ka komentuar kërcënimin./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara