Ish-presidenti amerikan Jimmy Carter tregon se për kë ka votuar në zgjedhjet presidenciale

22:23 | 9 Maj 2017

Ish-presidenti  amerikan  Jimmy Carter ka thënë që zgjedhja më e mirë për president ka qenë Bernie Sanders, transmeton arbresh.info.

Idetë e tij ekonomike dhe përvoja e gjatë në politikë dhe në ligjësi e bëjnë atë si njeriun më adekuat për president.

Ish-presidenti Carter ka konsideruar se do të fitonte në zgjedhjet brendapartiake kundër zonjës Clinton./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara