Indi, rihapen kinematë pas 7 muajve në izolim

10:56 | 15 Tetor 2020

Kinematë në disa pjesë të Indisë do të hapen gjatë ditës së sotme.

India vendosi vendin në karantinë që nga muaji mars, transmeton arbresh.info

Funskionimi i kinemave nuk do të jetë si dikur, ato do të zhvillojnë veprimtarinë e tyre vetëm me 50% të kapacitetit, do të maten temperaturat si dhe do të mbahet distanca sociale. Vizitorët duhet të japin numrin e tyre për gjurmim të rasteve, shkruan arbresh.info

India ka shënuar më shumë se 7 milionë raste me koronavirus, mirëpo gjatë ditëve të fundit është duke u shënuar një ulje e numrit të rasteve, shkruan BBC./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara