Humbi jetë teksa po i propozonte martesë të dashurës nën det

14:14 | 24 Shtator 2019

 Steven Weber, shkoi në pushime me të dashurën e saj në Tanzani, ku dhe u zhyt në ujë për t’i propozuar asaj martesë, por nuk arriti të mbajë frymën e tij dhe si rezultat humbi jetë, transmeton arbresh.info.

Amerikani Steven Weber dhe e dashura e tij Kenesha Antoine, shkuan në pushime në Tanzani.

Çifti  ishte duke qëndruar, në hotelin  nënujor The Manta Resort e cila gjendet jashtë ishullit të Zanzibar ku dhe Steven Weber pati një surprizë për të dashurën e tij.

Teksa e dashura e tij Kenesha Antoine po qëndronte në dhomë, ai u zhyt në ujë dhe nxori një letër nga xhepi ku po shkruante:

“Nuk mund ta mbajë frymën aq shumë aq sa mund  t’i tregoj të gjitha ndjenjat që kam për ty. Por dashuria ime ndaj gjërave tua, por rritet çdo ditë e më tepër. A martohesh me mua?”.

Steven Weber më pas nxori një unazë nga xhepi i tij,

Ndërsa Kenesha Antoine, po i xhironte këto momente me celularin e saj dhe po bërtiste nga lumturia, duke mos ditur që ishte hera e fundit që po e sheh të dashurin.

Weber, i cili mbeti pa frymë një kohë të gjatë, nuk arriti të dalë nga uji.

Vdekjen e Steven Weberit, e bëri të ditur Kenesha Antoine përmes një postimi në Facebook, duke i shkruajtur “Me miliona herë po!”/arbresh.info/

Postimi i Plotë:

There are no words adequate enough to honor the beautiful soul that is Steven Weber, Jr. You were a bright light to…

Publiée par Kenesha Antoine sur Vendredi 20 septembre 2019

View this post on Instagram

A Louisiana man named StevenWeber has drowned after proposing to his girlfriend Kenesha Antoine, underwater while the couple was vacationing in Tanzania. Weber proposed on Thursday by swimming underwater and holding a handwritten note against the bedroom windows before presenting a ring. The note, which Weber had placed inside a transparent plastic bag, read, "I can't hold my breath long enough to tell you everything I love about you. BUT…Everything I love about you I love more EVERY DAY! "Will you please be my WIFE," the note continued. "Marry me???" But Weber failed to return to the surface, Antoine said in a subsequent Facebook post. "You never emerged from those depths, so you never got to hear my answer, 'Yes! Yes! A million times, yes, I will marry you!!' " she wrote. #Louisiana #StevenWeber #girlfriend #KeneshaAntoine, #underwater #couple #Tanzania #couplegoals #greatamericanbuzz #usa #america #americanews #newsamerica #usanews #americannews #todaynews #livenews #breaking #breakingnews #news #worldnews

A post shared by Great American Buzz (@greatamericanbuzz) on

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara